Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021

1. W tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w środę – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

2. Dzisiaj kończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

- Po Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego, dzisiaj po Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszki, na prace i remonty naszego kościoła.

- Zebrano 530,00 zł. Bóg zapłać!

5. Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

7. W przyszłą niedzielę 28 listopada, rozpoczynamy czas Adwentu – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

- Podczas każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w naszym kościele i na plebanii.

- Osoby z naszego parafialnego Caritas, będą również rozprowadzały Wigilijne Świece Caritas – duża w cenie 20 zł., a mała w cenie 8 zł.

8. Są do nabycia kalendarze na rok 2022.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ