Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

1.W tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Ottona biskupa,
  • w środę – święto św. Tomasza Apostoła,
  • w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy.

2. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu, czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W czwartek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem powołaniowym od godz. 1700 oraz na Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych da naszego Zgromadzenia.
  • W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1730.
  • W sobotę, o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych i Msza św. w intencji Matek Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę 7 lipca, z racji tego, że będzie drugi ksiądz, Msze św. na filiach będą odprawione według normalnego porządku niedzielnego.

Zaś od niedzieli 14 lipca oraz w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu, z braku drugiego kapłana, Msze św. na filiach będą odprawiane według następującego porządku: w Żabinku o godz. 1200, w Sienicy o godz. 1330 i w Osieku o godz. 1500.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIE SPECJALNE

- Za tydzień gościem naszej parafii będzie Ojciec Kustosz naszego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Sulisławskiej ks. Edward Żakowicz CR, nasz rodak.

- Odkryje przed nami tajemnice wizerunków, Sulisławskiego Cudownego Obrazu i zapozna nas z projektem „Sanktuarium Sulisławice – Miejsce Cudowne”.

- Po Mszy świętej będzie możliwość wsparcia finansowego projektu przez złożenie cegiełki.

- Niech przez to spotkanie wzrośnie nasza wiara, świadomość bogactwa, które wnosi Bóg przez nasze Sanktuarium w Sulisławicach do życia naszego osobistego i wspólnotowego oraz niech wzmocni naszą chęć pielgrzymowania, by doświadczać Bożej miłości przez Matkę Sulisławską.

- Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ