Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

1. W tym tygodniu przypada:

• we środę – święto św. Andrzeja, Apostoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

2. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszki, na prace i remonty naszego kościoła.

- Zebrano 760,00 zł.

- Dziękujemy również wszystkim Ofiarodawcom za indywidualnie złożone lub wpłacone na konto parafialne – ofiary na cele naszej parafii. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana i czas dobrego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

- Dobrze wykorzystajmy ten święty czas dla odnowienia naszej więzi z Panem Bogiem i drugim człowiekiem oraz dla umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości.

- Dzisiaj podczas Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w naszym kościele i na plebanii.

- Osoby z naszego parafialnego Caritas, będą również rozprowadzały Wigilijne Świece Caritas, duże w cenie 20 zł., a małe w cenie 8 zł.

4. Roraty dla dorosłych, będą odprawiane w naszym kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 1800 /proszę ze sobą przynieść lampiony/.

- Dzieci na Roraty wraz z rodzicami zapraszamy: we wtorki, środy, czwartki i piątki na godz. 1630, do kaplicy na plebanii /dzieci przynoszą ze sobą lampiony/.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- W czwartek od godz. 1700, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych do naszego Zgromadzenia oraz Mszę św.

- Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w domach z posługą sakramentalną, według ustalonego porządku w piątek i sobotę.

- W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1730.

- W sobotę o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych i Msza św. w int. Matek Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę, przypada dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

- Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Są do nabycia kalendarze na rok 2023.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, zachęcamy więc do nabywania i czytania prasy katolickiej.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ