Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

1. W tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

2.Dzisiaj, odbędzie się zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.

3. Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

4. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony nabożeństwom różańcowym.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

• dzieci zapraszamy we wtorki, środy i czwartki o godz. 1600,
  • młodzież i dorosłych zapraszamy w tygodniu o godz. 1730,
  • w niedzielę po każdej Mszy św. zostaną wspólnie odmówione dwie dziesiątki różańca (za naszych bliskich żywych i zmarłych), w ramach nabożeństwa różańcowego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- W czwartek zapraszamy od godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

- W piątek ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, od godz. 830, a ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych, w sobotę również od godz. 830.

- W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1730.

- W sobotę o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych, w ramach nabożeństwa różańcowego i Msza św. w intencji Matek Żywego Różańca.

6. Poświęcenie różańców dla dzieci Pierwszokomunijnych, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 października na Mszy św. o godz. 1030.

7. Są do nabycia kalendarze na rok 2021.

- Koszt jednego kalendarza to 12 zł.

8. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne można składać:

- w Wierzchowie w kancelarii parafialnej,

- w Żabinku u Pani Jadwigi Chrapan,

- w Sienicy u Pani Sylwii Gąsiorowskiej,

- w Osieku u Pani Haliny Stefan.

- Jeśli chodzi o wypominki za zmarłych w Wierzchowie, to bardzo proszę wyraźnie zaznaczyć, czy mają to być wypominki jednorazowe – na Msze św. 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; czy roczne – na II bądź IV niedzielę każdego miesiąca i na godz. 0900 albo 1030.

- Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, więc zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ