Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończymy Oktawę Wielkanocy.

• Zapraszamy wszystkich parafian do naszego kościoła parafialnego na godz. 1500 tj. Godzinę Miłosierdzia.
  • Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, udzielimy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz ucałujemy Relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej.
  • Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj w Święto patronalne Caritas, zbierane będą do puszki ofiary na cele charytatywne.

• Dzisiaj rozpoczynamy również Tydzień Miłosierdzia.

3. Jutro w poniedziałek 8 kwietnia, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca, która przypadła w Wielkim Tygodniu.

• Msza św. zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 1800.
  • Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia połączony z Duchową Adopcją dzieci zagrożonych w łonie matki zabiciem.
  • Duchowa Adopcja trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
  • Tekst modlitwy jest wyłożony na stoliku pod chórem.

4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

5. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia 2024 o godz. 1200, zapraszamy: wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. dziękczynną, z poświęceniem nowego dachu na kościele filialnym pw. Zesłania Ducha Świętego w Sienicy.

• Odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną, wygłosi kazanie i dokona poświęcenia dachu Przełożony Prowincjalny naszej Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców ks. Mariusz Mazur CR.

6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, prosimy o ofiary do puszki na prace i remonty naszego kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Robert CZUPRYNIAK, stanu wolnego z Małgorzatą Aleksandrą WACYK, stanu wolnego. Zapowiedź II.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Miłosz Cezary KOCHAŃSKI, stanu wolnego z Dorotą Marią Melnarowicz, stanu wolnego. Zapowiedź I.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ