Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16.06.2019

1. Radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. To czas, kiedy kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2.Dzisiaj po każdej Mszy św., przed kościołem zbiórka do puszek na KUL oraz na kształcenie w diecezji.

3. Dzisiaj o godz. 1200 Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

- Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej, odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 1100.

4. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1030.

5. Kancelaria parafialna czynna, w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300, oraz od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej.

6. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 20 czerwca. Msze św. będą odprawiane w kościele Parafialnym o godz. 900 i 1030, w Osieku o godz. 900, w Żabinku o godz. 1000 i w Sienicy o godz. 1400.

- Po Mszy św. o godz. 1030 z kościoła Parafialnego wyruszy Procesja z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, aby pokazać naszą głęboką wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii.

- Trasa procesji Bożego Ciała przejdzie ulicą Ogrodową, 3-go Marca, Wojska Polskiego, placem Orła Białego i ulicą Długą. Serdecznie prosimy Rodziny mieszkające przy tych ulicach o przygotowanie ołtarzy według następującej lokalizacji:

• Ołtarz I – u Pana Krzysztofa Juszczak
  • Ołtarz II - u Państwa Goszczyńskich
  • Ołtarz III - u Państwa Michalkiewicz i Lewandowskich
  • Ołtarz IV - u Państwa Sendrowicz

-O patronat nad procesją Bożego Ciała i zabezpieczenie trasy procesji, prosimy strażaków z OSP w Wierzchowie.

- Prosimy także o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów.

-Dziewczynki sypiące kwiaty prosimy o przyjście na próbę w poniedziałek i wtorek /17 i 18/ czerwca o godz. 1700.

7. W Niedzielę 28 lipca, Rada Parafialna organizuje kiermasz ciast i różnych słodkich pyszności. Prosimy więc o upieczenie i przyniesienie domowych ciast i innych słodkości. Cały dochód z zakupu tych wypieków, przeznaczony będzie na prace i remonty przy naszym kościele parafialnym.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszki na prace i remonty naszego kościoła. Zebrano 500,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Od 4 do 11 sierpnia 2019 r. planujemy przeprowadzić w naszej parafii tzw. „ewangelizację wioskową”. Ewangelizacja miałaby miejsce w Wierzchowie, Osieku, Będlinie, Żabinku i Sienicy. Czy odbędzie się ta ewangelizacja, wszystko zależy od zaangażowania się mieszkańców danej wioski i od decyzji sołtysów, z którymi spotka się ks. Proboszcz, we wtorek o godz. 1845. Wtedy padnie ostateczna decyzja w tej sprawie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ