Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela radości, zwana GAUDETE.

- Wkraczamy już w ostatni tydzień Adwentu, dobrze wykorzystajmy ten święty czas dla umocnienia naszej wiary i odnowienia naszej więzi z naszymi bliskimi.

- Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

2. W dzisiejsza niedzielę prosimy o ofiary do puszki na prace i remonty przy naszym kościele.

- Sprawozdanie z prac i remontów zostanie przedstawione na koniec roku.

3. - Roraty dla dzieci: we wtorek, środę, czwartek i zakończenie w piątek o godz. 1600.

- Roraty dla dorosłych w naszej kaplicy na plebanii, od poniedziałku do piątku o godz. 1800.

4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 1730, będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie pojednali się z Panem Bogiem, aby w ten sposób przygotować się duchowo do Świąt.

5. We wtorek 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 1800, odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

- Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę św. i spotkanie w salce parafialnej.

6. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. w kościele parafialnym będą odprawione według porządku niedzielnego, o godz. 900 i 1030.

- Na filiach: w Osieku o godz. 900, /wyjątkowo/ w Żabinku i Sienicy o godz. 1030.

- Możemy sobie na to pozwolić, bo będzie trzeci ksiądz do pomocy i są święta, więc będzie można wcześniej świętować Narodzenie Pana Jezusa w gronie najbliższych, rodzinny i przyjaciół.

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, można nabyć w naszym kościele i na plebanii.

- Osoby z naszego parafialnego Caritas, rozprowadzają Wigilijne Świece Caritas; duże w cenie 20 zł., a małe w cenie 8 zł.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ