Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

1. W tym tygodniu przypada:

• we wtorek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i Męczennika
  • w czwartek – święto św. Marka Ewangelisty.

2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do służby w Kościele i do Zgromadzenia Zmartwychwstańców.

• W ramach kazania został odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
  • Po Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszki, na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

3. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszki, na prace i remonty naszego kościoła – zebrano 600,00 zł.

• Dziękujemy również wszystkim Ofiarodawcom za indywidualnie złożone lub wpłacone na konto parafialne – ofiary na cele naszej parafii. Bóg zapłać!

4. We wtorek 23 kwietnia, będziemy świętowali Odpust ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Patrona naszej parafii, wraz z wprowadzeniem Jego Relikwii do naszego kościoła.

• Uroczysta Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 1800, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Wikariusz Prowincjalny ks. Jan Kaczmarek CR.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy Drogich Parafian i Gości na tę Uroczystość.
  • Po Mszy św. przejdziemy w procesji odpustowej z Najświętszym Sakramentem i Relikwiami św. Wojciecha w koło kościoła.
  • Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów i chorągwi.

5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

6. W piątek 26 kwietnia, o godz. 1600, w kościele parafialnym, będzie pierwsza spowiedź św. dla Dzieci Komunijnych.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Jarosław DZIEŃKOWSKI, stanu wolnego z Zytą Anną PETROWICZ, stanu wolnego. Zapowiedź II.

OGŁOSZENIA NA PROŚBĘ KS. WIKARIUSZA

Zapraszamy na jedno wspólne spotkanie formacyjno-informacyjne, Rodziców Dzieci Komunijnych z kl. III a i III b oraz z Sienicy i okolic, w środę 24.04.2024 o godz. 1900, w kaplicy na plebanii.

W razie niemożności uczestnictwa w tym spotkaniu, prosimy poinformować ks. Wikariusza w celu ustalenia dodatkowego terminu spotkania.

ks. Dariusz Szczeciński CR