Jesteś tutaj: StartOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

1.W tym tygodniu przypada:

• we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

2. Od jutra wracamy do porządku odprawiana Mszy św. w kościele parafialnym, wieczorem o godz. 1800.

3.Kancelaria parafialna czynna w każdą środę od godz. 1100 do godz. 1300 oraz od wtorku do piątku, po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek, 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

- W kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 1800, zostaną poświęcone świece dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

- Msze św. na filiach będą sprawowane w tym dniu: w Sienicy i Żabinku o godz. 1600, a w Osieku o godz. 1730.

- Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece wszystkim wiernym.

5. W święto Ofiarowania Pańskiego, jest obchodzony Dzień Życia Konsekrowanego.

- Swoje święto obchodzą w tym dniu osoby poświęcone Panu Bogu, które obrały życie zakonne, poprzez naśladowanie Chrystusa w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie.

- Ogarnijmy wszystkie osoby konsekrowane swoją modlitwą i życzliwością.

- W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- W czwartek zapraszamy od godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo powołaniowe i Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych do Zgromadzenia.

- W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1730.

- W piątek i sobotę ks. Wikariusz odwiedzi chorych w domach z posługą sakramentalną.

- W sobotę, o godz. 1730 wymiana tajemnic różańcowych i Msza św. w intencji Matek Żywego Różańca.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

8. Zakończyliśmy kolędę, czyli wizytę duszpasterską.

- Dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom samotnym, które przyjęły kapłana w swoim domu.

- Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, miłą atmosferę, rozmowę oraz za gościnę i złożone ofiary.

- Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych w Nowym 2023 Roku. Serdeczne Bóg Zapłać!

ks. Dariusz Szczeciński CR

PROBOSZCZ